wtorek, stycznia 20, 2009

Jajek nie kupiłam!


Na widok tego zdjęcia przypomniał mi się dowcip o ekshibicjoniście. Tak swoją drogą, czemu szczególnie aukcje z futrami mają tak kiepskie bądź pretensjonalne zdjęcia?

I przy okazji drobna informacja - nie będę już publikować zdjęć ze zwłokami zwierząt, nawet jeśli są niewątpliwie obciachowe, brzydkie i nietrafione. Przychodzi ich dużo, niestety. Proszę - nie przysyłajcie.

Znalazła Mania.

5 komentarzy:

Anonimowy pisze...

Barwo założycielko! Każdy z nas może na swój sposób walczyć o tych, którzy sami bronić się nie mogą.

Pozdrawiam serdecznie

Emu pisze...

O, gdyby norki pogryzły z całej siły swoich "hodowców", może ci choć przez chwilę by się zastanowili, czy zabicie zwierzęcia to taka prosta sprawa.
Norki do boju!

wonderwoman pisze...

a mnie się zdjęcie skojarzyło z:
"ja futer nie spsiedaję, ta pani psisła w futrze i w nim wychodzi".
co mi zrobisz jak mnie złapiesz?

Anonimowy pisze...

Emu, świnka, która jesz tez biedna, została zabita i nie ma się jak przed Tobą bronić. Albo krówka, jakby Cię tak pobodła, to byś się też pozastanawiała... A jeśli jesteś wegetarianką, to pomyśl o marchewkach, które wyrywa się z ziemi, a potem one, biedne usychają, i tez pewnie cierpią. A gdyby tak Ciebie ktoś bez wody wrzucił do jakiegoś drewnianego pudła, a Ty nie mogłabyś się ruszyć (z powodu braku kończyn, których marchewki nie mają...), żeby sobie tę wodę przynieść?
Emu, proszę - zlituj się i czasem przeczytaj to, co piszesz, przed ostateczną publikacją.

Anonimowy pisze...

Do anonimowej-
wcale nie jest bez sensu to co napisał/a Emu...Jeśli zabita zostaje krowa lub świnia wykorzystywany jest praktycznie każdy jej kawałek-mięso, skóra pewnie nawet kosci na jakąś mączkę czy coś. Norki sa ubijane tylko i wyłącznie dla futer zeby głupie pindy mogły się w nich pokazać-w dzisiejszych czasach potrafimy robic naprawdę piękne materiały, sztuczne futra-i takie hodowle na pewno mogły by być zbędne. Żeby nie było: jem mięso, ale boleję nad tym co dzieje się w rzeźniach,zwierzęta powinny być zabijane szybko i bezboleśnie, a jak wiadomo nie zawsze się tak dzieje, niestety. Jednak rzeźnie istnieć muszą-chociażby z tego powodu ze nie kazdy moze się obyć bez mięsa (przyswajalność żelaza np.)Ale hodowli norek i innych zwierząt na same tylko futra-nie podaruję....